پولی برای صندوق بازنشستگی باقی نماده است / انتقاد یک نماینده مجلس به پرداخت حقوق‌ ها

اقتصاد ایران تحت تأثیر تحریم‌ها و نوسانات قیمت نفت جهانی قرار دارد. این اقتصاد به دلیل وابستگی به منابع نفتی و گازی، با چالش‌هایی مانند تورم و تضییع منابع مواجه است. تدابیر دولت برای تنوع بخشیدن به اقتصاد و جلب سرمایه‌گذاری خارجی می‌تواند تأثیر مثبتی بر رشد اقتصادی داشته باشد.

مسعود پزشکیان در رابطه با افزایش سن بازنشستگی، اظهار داشت: مشکل صندوق های بیمه واقعی است و باید به بیمه شدگان پول بدهند اما پولی وجود ندارد که به بازنشستگان بدهند؛ بنابراین برای حل مشکلات صندوق‌های بازنشستگی باید بسته کاملی را در نظر بگیرند چراکه صرف افزایش سن بازنشستگی مشکلی را حل نخواهد کرد.

وی ادامه داد: دنیا در این رابطه تجربه دارد و ما اگر می خواهیم مشکلات را حل کنیم باید از تجربیات دیگران استفاده کنیم و اگر به قانون نیاز است آنها را تبدیل به قانون کنیم و در مدیریت‌ها از این قوانین استفاده کنیم.

پزشکیان نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کجای دنیا دولت پول بازنشسته‌ها را پرداخت می‌کند! در حال حاضر دولت ۳۵۰ هزار میلیارد تومان برای حقوق بازنشسته‌ها به صندوق پول می‌دهد و تا کی قرار است این روند ادامه پیدا کند. به نظر من هم مدیریت سیستم بد است و هم پول هایی که می گذارند، به صندوق باز نمی گردد.

وی ادامه داد: مبلغ حق بیمه ۳۰ درصد از دستمزد واقعی فرد بیمه شده، است و ما ۳۰ سال ۳۰ درصد پرداخت می کنیم اما ۴۰ سال قرار است ۱۰۰ درصد بگیریم و کدام بنگاه اقتصادی می تواند این کار را انجام دهد.

پزشکیان بیان کرد: روند پرداخت حقوق ها در کشور ما درست نیست و چه برای زندگی امروز و چه برای دوران بازنشستگی اصلا با این پول ها نمی شود زندگی کرد.

پیشنهاد فر نیوز
نشست خبری «احمد» برگزار شد/ شهید کاظمی مدیر تراز جمهوری اسلامی است

پزشکیان با اشاره به بروز فساد در صندوق‌های بازنشستگی، گفت: قسمتی از حل مشکلات صندوق های بازنشستگی جلوگیری از فساد است. ما اگر راه علمی را نرویم و مدیران کارآمد نباشند و مدیران را به صورت جناحی و دسته ای انتخاب کنیم، روند اداره کشور همین خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: من تخصص فقهی ندارم اما فکر نکنم این مصوبه خلاف قانون و شرع باشد اما اعضای شورای نگهبان شاید تخصصی دارند که ما نداریم و نمی دانم چه تصمیمی خواهند گرفت.