پیش‌بینی ثبت‌نام ۳۷۰ هزار دانش‌آموز در مدارس کرمانشاه/ کلاس‌ها حداکثر ۳۶ نفره است

دبیر ستاد ثبت‌نام مدارس استان کرمانشاه برآورد کرد: در سال تحصیلی آینده تعداد دانش‌آموزان مدارس استان به ۳۷۰ هزار نفر برسد.

مراد کلوندی ، با اشاره به احتمال افزایش جزیی تعداد دانش‌آموزان استان در سال تحصیلی آینده، گفت: احتمالا امسال تعداد دانش‌آموزان استان به ۳۷۰ هزار دانش‌آموز برسد.

وی یادآور شد: تعداد دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در مدارس استان در سال تحصیلی گذشته کمتر از ۳۷۰ هزار دانش‌آموز بود.

دبیر ستاد ثبت‌نام استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه کار ثبت نام نوآموزان کلاس اولی و دیگر دانش‌آموزان دوره ابتدایی در مدارس کرمانشاه تقریبا به اتمام رسیده، گفت: هم اکنون بین ۸۰ تا ۸۵ درصد دانش‌آموزان دوره متوسطه اول نیز در مدارس استان ثبت‌نام شده‌اند.

وی با اشاره به در دست اقدام بودن کار ثبت‌نام دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه در مدارس استان، گفت: تا آخر مرداد کار ثبت‌نام مدارس به اتمام خواهد رسید، هرچند ممکن است ثبت‌نام درصد خیلی کمی از دانش‌آموزان به واسطه مردد بودن خانواده‌ها برای ثبت‌نام فرزندانشان در یک مدرسه خاص در شهریور انجام شود.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از عللی که هنوز کار ثبت نام دانش‌آموزان مدارس نهایی نشده به اعلام نشدن نتایج آزمون‌ مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان برمی‌گردد، توضیح داد: یکی دیگر از علل باقی ماندن کار ثبت‌نام به طور ویژه در مورد دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم به صدور دیرهنگام برگه‌های هدایت تحصیلی دانش‌آموزان ورودی پایه دهم و تردید داشتن خانواده‌ها و دانش‌آموزان برای انتخاب بهترین رشته تحصیلی مربوط می‌شود.

کلوندی سپس با بیان اینکه برپا کردن کلاس درس با بیشتر از ۳۶ دانش آموز در مدارس دولتی ممنوع است، گفت: مدیران مدارس تنها در صورت کسب مجوز از وزارتخانه اجازه دارند در یک کلاس درس بیش از ۳۶ دانش‌آموز طبقه‌بندی کنند.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود مدیران مدارس در فرآیند کلاس‌بندی دانش‌آموزان اهتمام لازم را در امر رعایت حدنصاب تعداد دانش‌آموزان یک کلاس داشته باشند.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه رعایت ثبت‌نام بر مبنای محل سکونت دانش‌آموزان از سوی مدیران مدارس الزامی است، گفت: در فرآیند ثبت‌ نام، اولویت با دانش‌آموزانی است که محل سکونتشان به مدرسه نزدیکتر باشد.