پیشرفت ۹۰ درصدی پارک بانوان فردیس

پیشرفت ۹۰ درصدی پارک بانوان فردیس

شهردار فردیس از پیشرفت ۹۰ درصدی پارک بانوان خبر داد و گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای احداث فاز اول این بوستان ۷۰ میلیارد ریال است؛ فاز دوم آن نیز با مساحت ۱/۵ هکتار در امتداد فاز اول و با طراحی باغ ایرانی احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از البرز، محمدرضا احمدی‌نژاد صبح امروز _ چهارشنبه شانزدهم آذر _ در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی که با حضور معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل و مدیر سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری فردیس انجام شد، پیشرفت فیزیکی پارک بانوان این شهر را ۹۰ درصد اعلام و اظهار کرد: با توجه به ضرورت ایجاد چنین فضاهایی برای استفاده اختصاصی بانوان در فردیس، احداث این پروژه در دستور کار قرار گرفت و در نظر داریم فاز اول آن را در دهه مبارکه فجر افتتاح کنیم.

وی مساحت فاز نخست پارک بانوان فردیس را ۱/۲ هکتار اعلام کرد و افزود: اعتبار در نظر گرفته شده برای احداث فاز اول این بوستان ۷۰ میلیارد ریال است؛ فاز دوم آن نیز با مساحت ۱/۵ هکتار در امتداد فاز اول و با طراحی باغ ایرانی احداث می‌شود.

شهردار فردیس با اشاره به عملیات اجرایی ساختمان شهرداری فردیس در خیابان پیک، خاطرنشان کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه نیز ۸۰ درصد بوده و اکنون عملیات نازک کاری و اجرای نمای آن در حال انجام است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ساختمان شهرداری فردیس در خیابان پیک در ۴ طبقه احداث می‌شود و دارای فضای اداری و سالن‌های آمفی‌تئاتر و اجتماعات خواهد بود، تصریح کرد: در صدد هستیم این پروژه را نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری برسانیم.

وی با اشاره به اجرای پروژه فاز دوم بوستان وحدت، تاکید کرد: عملیات احداث پیاده‌راه و پیست دوچرخه این بوستان به اتمام رسیده و اکنون در مرحله احداث روشنایی و اجرای رنگ آمیزی پیست دوچرخه است؛ با تلاش همکارانم در مدیریت سیما، منظر و فضای سبز شهری این پروژه ۱/۵ هکتاری به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار فردیس با اشاره به اینکه ساماندهی فلکه چهارم تا پنجم بلوار شهدا در مرحله پایانی است، گفت: جاری شدن رواناب هنگام بارندگی در این بلوار که یکی از پرترددترین معابر شهر به شمار می‌رود همیشه شهروندان را دچار مشکلاتی می‌کرد؛ بنابراین با تلاش همکارانم در معاونت امور زیربنایی و حمل‌ونقل با اجرای طرح ساماندهی آب‌های سطحی در این بلوار این مشکل رفع خواهد شد، همچنین عملیات بهسازی پیاده راه بلوار شهدا در حد فاصل فلکه چهارم تا پنجم در حال انجام است و به زودی به اتمام خواهد رسید.

احمدی نژاد ضمن بازدید از روند اجرایی بوستان ریل متروکه، افزود: این پروژه در مساحت ۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع احداث می‌شود و پیشرفت فیزیکی آن نیز ۸۰ درصد است. قرار است این پروژه به امکاناتی همچون سرویس بهداشتی، زمین بازی چند منظوره، بوفه و زمین بازی تنیس مجهز شود.

کد خبر 709808