چهارمین نشست تخصصی «توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز» برگزار می‌شود

چهارمین نشست تخصصی «توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز» برگزار می‌شود

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز گفت: چهارمین دوره از سلسله نشست‌های تخصصی «آسیب‌شناسی، رفع چالش‌ها و توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز» با محوریت تنوع ‌بخشی به فرصت‌های سرمایه‌گذاری و با تأکید بر فرصت‌های مولد برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، هومان معصومی با اعلام این خبر اظهار کرد: چهارمین دوره از سلسله نشست‌های تخصصی «آسیب‌شناسی، رفع چالش‌ها و توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز» چهارشنبه دهم آبان ماه با محوریت تنوع بخشی به فرصت‌های سرمایه‌گذاری و با تأکید بر فرصت‌های مولد برگزار می‌شود.

وی افزود: این نشست نیز با حضور اساتید حوزه اقتصاد و بازرگانی، مدیران اقتصادی و مسئولین دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری در سطح استان فارس و شهر شیراز، همچنین اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران و کارشناسان شهرداری و جمعی از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی شیراز در محل صحن شورای اسلامی شهر برگزار می‌شود.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز اضافه کرد: چشم‌انداز نهایی سلسله نشست‌های تخصصی، بررسی چالش‌های پیش روی سرمایه‌گذاری، شناسایی آسیب‌ها، دست‌یابی به راهکارهای رفع موانع و تسهیل در روند جذب سرمایه گذار و توسعه سرمایه‌گذاری در کلان‌شهر شیراز، این نشست‌های تخصصی است که پیرو مصوبه شورای اسلامی شهر، به همت سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز و با همکاری دانشگاه برگزار می‌شود.

معصومی تصریح کرد: از سال ۱۴۰۰ تاکنون، سه دوره نشست تخصصی با موضوعات مختلف باهدف تقویت سرمایه‌گذاری در شیراز برگزارشده است که دستاوردهای مطلوبی از جمله تدوین سند آسیب شناسی سرمایه گذاری در شیراز، تدوین و اجرای طرح پنجره واحد سرمایه‌گذاری در شهرداری شیراز، تدوین سند راهبردی استفاده از استارت آپ‌ها و دانش بنیان‌ها در سرمایه گذاری، تدوین طرح اولیه مشوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله مهم‌ترین این دستاوردهاست.

وی اضافه کرد: موضوع اصلی این نشست «تنوع‌بخشی به فرصت‌های سرمایه‌گذاری، با تأکید بر فرصت‌های مولد» است که در دو بخش صبح و بعد از ظهر، «آسیب‌شناسی موانع و ساز و کارهای تنوع بخشی به فرصت‌ها» مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

کد خبر 700290