کارگاه ملی “نقاشی خیابانی” در کرمانشاه برگزار می‌شود

پوریا جلالی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حضور ۲۵ تا ۳۰ نقاش برجسته کشوری در این کارگاه گفت: این کارگاه با هدف حمایت از مردم مظلوم غزه و بویژه کودکان غزه در کرمانشاه برپا می شود.

وی افزود: در تلاشیم تا با برگزاری این کارگاه حمایت جامعه هنرمندان و بویژه نقاشان را از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم غاصب اسراییل نشان دهیم.

وی افزود: در این کارگاه، نقاشان برجسته کشوری در برخی خیابان‌های اصلی شهر کرمانشاه از جمله میدان فردوسی و بلوار نوبهار به هنرنمایی پرداخته و آثار خود را خلق می کنند.

به گفته سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه آثار این نقاشان با موضوع کودکان غزه و از نوع رنگ روغن است.

وی افزود: آثار خلق شده در پایان توسط داورهای متخصص داوری شده و در اختتامیه کارگاه از نفرات برتر تجلیل می شود. علاوه بر این سه نفر از فعالین فرهنگی هم آثار را از نگاه فرهنگی داوری می کنند.

این مسئول گفت: در کنار برگزاری کارگاه، نمایشگاه عکسی هم از بمباران های کرمانشاه در زمان هشت سال جنگ تحمیلی به نمایش در خواهد آمد تا نشان دهیم جنایات امروز رخ داده در غزه در امتداد همان تفکر استبدادی صدام است و مردم ایران هم قربانی این جنایات بوده اند.

وی یکی از اتفاقات خاص در این کارگاه را حضور مهمانان ویژه در مراسم اختتامیه عنوان و تصریح کرد: علاوه بر مهمانان کشوری و استانی، نماینده جبهه مقاومت از فلسطین هم در این مراسم حضور خواهد داشت.

جلالی از نمایش آثار خلق شده در این کارگاه در تهران و نیز در سوریه و لبنان خبر داد و افزود: به دنبال این هستیم که بتوانیم این آثار را از طریق سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه کمک های بشردوستانه و صلح به داخل غزه برده و به تعدادی از خانواده هایی که شهید خردسال دارند، اهدا کنیم.

وی افزود: هدف از این کار، اعلام حمایت مردم ایران و هنرمندان از مردم مظلوم غزه است و می خواهیم این پیام را از طریق این آثار به مردم غزه برسانیم.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری افتتاحیه این کارگاه در روز ۱۳ آبان گفت: این مراسم ساعت هشت صبح در مجتمع فرهنگی هنری انتظار برگزار می شود.

جلالی افزود: نقاشان حاضر در این کارگاه، روز ۱۴ آبان ماه صبح و عصر در خیابان نوبهار و میدان فردوسی به خلق اثر می پردازند.

وی تصریح کرد: روز ۱۵ آبان ماه نیز تمام هنرمندان در بلوار نوبهار تجمع کرده و آثار خود را خلق می کنند و عصر همان روز نیز آیین اختتامیه در محل مجتمع انتظار برگزار شده و از افراد برگزیده تجلیل می شود.

کارگاه ملی "نقاشی خیابانی" در کرمانشاه برگزار می‌شود

علی شعبانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه نیز در نشست برنامه ریزی رویداد ملی نقاشی خیابانی «هنر راویان غزه» بر استفاده از تمام ظرفیت های استان برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد تاکید کرد.

شعبانی گفت: آنچه در غزه رخ می دهد مشابه جنایاتی است که صدام با حمایت مستکبران جهان در ایام جنگ تحمیلی برای همین شهر کرمانشاه رقم زد و از حیث جنایت و بمباران و کودک کشی اتفاق مشابهی در حال رخ دادن است و به همین منظور است که مردم کرمانشاه این رویداد هنری را با گوشت و پوست خودشان درک خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در این رویداد استفاده خلاقانه از ظرفیت‌های هنری برای فضا سازی محیطی و تبلیغات رسانه ای مناسب باید مورد توجه قرار بگیرد.

اوایل هفته نیز با حضور استاندار کرمانشاه و معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پوستر این رویداد رونمایی شد.

انتهای پیام

نوشته کارگاه ملی “نقاشی خیابانی” در کرمانشاه برگزار می‌شود اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.