کرمانشاه میزبان رویداد بین‌المللی غذا و خوراک شد

کرمانشاه میزبان رویداد بین‌المللی غذا و خوراک شد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت: رویداد بین‌المللی غذا و خوراک اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با حضور استان‌های مختلف داخلی و خارجی در کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فر نیوز( مسعود دریابار)، ایمان درخشی در نشست خبری که امروز در سازمان فرهنگی شهرداری برگزار شد اظهار داشت: رویداد بین‌المللی غذا و خوراک اردیبهشت ماه سال آینده با حضور حداقل 6 شهر خارجی و استان‌هایی همچون بندرعباس، شیراز، یزد، همدان، تهران و اصفهان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی از شهرهای خارجی حاضر در این رویداد شهر خلاق خوراک هستند عنوان کرد: شهرهایی از لبنان، ترکیه، آذربایجان، چین، سلیمانیه و اربیل برای این جشنواره دعوت شده‌اند و این برنامه در واقع رویداد خوراک حلال محسوب می‌شود.

درخشی با اشاره به اینکه بیش از 80 نوع خوراک بومی در کرمانشاه وجود دارد گفت: این 80 نوع در وعده‌های صبحانه، میان وعده و غذای اصلی قرار دارند.

وی از برگزاری جشنواره آش زمستانی در اسفند ماه خبرداد و افزود: با چند بوم گردس هماهنگ شده که این جشنواره در روستاها برگزار شود.

درخشی برگزاری مسابقات فوتبال بین مناطق، راه‌اندازی رادیو فرهنگ با هدف تولید برنامه‌های آموزشی، ساماندهی محفل شعر و چاپ کتاب از شعرای کرمانشاهی، استعدادیابی در محلات با عنوان زیر گنبد کبود، معرفی کتاب، بازگرداندن ارکستر فلارمونیک کودک، برگزاری جشنواره صبحانه سالم و جشنواره آش‌های سنتی و محلی را از دیگر برنامه‌های اجرا شده توسط این سازمان عنوان کرد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با اشاره به اینکه طرح پلاک افتخار از اسفند ماه در شهر کرمانشاه اجرا می‌شود گفت: در این طرح خانه جوانمرد، خانه فاطمی، خانه حسینی، خانه قهرمان و خانه شهید با نصب پلاک‌هایی مشخص می‌شوند.

پیشنهاد فر نیوز
سازمان های مردم نهاد در کنار مجموعه مدیریت شهری باشند

وی با بیان اینکه تنوع فرهنگی و قبیله‌ای در شهر کرمانشاه انجام کارهای فرهنگی را دشوار کرده است عنوان کرد: سازمان فرهنگی شهرداری بر سه حوزه رویدادهای تقویمی، کارهای زیرساختی و اثرگذار و کار سایر ادارات متمرکز شده است.

درخشی با اشاره به اینکه محور کار سازمان فرهنگی شهرداری بر پنج حوزه اصلی ارزش‌های دینی و انقلابی، هویت، نشاط، ورزش و سلامت و زندگی در شهر متمرکز شده است افزود: در راستای ارزش‌های اسلامی و انقلابی اقداماتی همچون جشنواره نقاشی با موضوع حمایت از کودکان غزه و فضاسازی اربعین و راه‌اندازی موکب کودکان حسینی برگزار شد.

وی با بیان اینکه به طور جدی پیگیر توسعه فرهنگسراها در شهر کرمانشاه هستیم عنوان کرد: اکنون 6 فرهنگسرای دولت آباد، گل نرگس واقع در ابتدای شهرک ژاندارمری، کوثر واقع در پارک درخشان، فرهنگسرای شهید سلیمانی واقع در جوانشیر، فرهنگسرای پروفسور کزازی واقع در کارمندان و فرهنگسرای تخصصی ایثار و مقاومت در سطح شهر کرمانشاه فعال هستند.

درخشی با اشاره به اینکه این تعداد فرهنگسرا برای کرمانشاه پاسخگو نیست گفت: لایحه‌ای را به شورای شهر فرستاده‌ایم تا بتوانیم 6 فرهنگسرای استیجاری را در مناطق حاشیه شهر راه‌اندازی کنیم و علاوه بر اینکه چنانچه در بودجه سال آینده مصوب شود، سه فرهنگسرای دیگر را هم در سطح پارک‌های شهر کرمانشاه ایجاد می‌کنیم.

وی افزود: علاوه بر این یک فرهنگسرا نیز در شهرک کرناچی با موافقت شهردار کرمانشاه قرار است به زودی راه‌اندازی شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح «زنگ شهروندی» در شهر کرمانشاه عنوان کرد: در این برنامه با همکاری آموزش و پرورش انیمیشن‌های آموزش شهروندی تولید شده و در شبکه شاد برای دانش آموزان پخش می‌شود و گروه‌های آموزشی در قالب نمایش از اردیبهشت ماه در مدارس حضور یافته و آموزش‌های شهروندی را به دانش‌آموزان خواهند داشت.

پیشنهاد فر نیوز
اختصاص ۱۵۰ بیلبورد تبلیغاتی به موضوعات دینی ؛ فرهنگی و حجاب در کرمانشاه

درخشی افزود: یکی دیگر از اقدامات شاخص طرح شهیر است که در آن افراد گمنامی که کارهای خاص فرهنگی و هنری انجام داده‌اند تجلیل شده و به جامعه معرفی می‌شوند.