کرمان برای میزبانی از زائران سردار دل‌ها آماده می‌شود

کرمان برای میزبانی از زائران سردار دل‌ها آماده می‌شود

شهرداری کرمان با تامین زیرساخت‌های مجموعه پردیسان قائم(عج) و مشارکت در ساخت اقامتگاه امام حسن مجتبی (ع) برای میزبانی از زائران سردار سلیمانی در چهارمین سالگرد شهادت آماده می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در حالی که حدود دو ماه تا چهارمین سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی زمان باقی است، شهرداری کرمان با بهسازی محوطه پیرامون مرقد سردار سلیمانی و راه‌اندازی اقامتگاه، برای میزبانی از زائران مرقد سردار دل‌ها آماده می‌شود.

سعید شعرباف تبریزی، شهردار کرمان با اشاره به اینکه زیرساخت‌های عمرانی برای تسهیل در عبور و مرور خودروها در معابر اصلی مجموعه پردیسان قائم (عج) پیش‌بینی و عملیاتی شده است، می‌گوید: امسال مسیر ترافیکی ورود و خروج خودروها و تردد به سمت موکب‌ها تغییر کرده و به صورت یک‎‌طرفه خواهد بود.

وی با اشاره به انجام بهسازی و نصب المان در میدان شهدای سپاه، اضافه می‌کند: مجموعه اقدامات مربوط به اصلاح ترافیکی و هندسی، جدول‎‌گذاری، پایش تصویری و فضای سبز با حجم بالا در حال انجام است و برنامه‌ریزی‌هایی با حضور کلان‌شهرها در دستور کار قرارگرفته است.

خدمات شهرداری کرمان به زائران به همین جا ختم نمی‌شود؛ از آن جایی که عمده مطالبه و دغدغه زائران در ایام قبل و بعد از شهادت سردار سلیمانی، محل مناسب برای استراحت و اسکان موقت بوده است، اقامتگاه امام حسن مجتبی علیه السلام در محدوده پردیسان قائم (عج) برای خدمت رسانی به زائران مرقد سردار دل‌ها احداث شده است.

به گفته معاون فرهنگی اجتماعی شهردار کرمان، این زائرسرا به مساحت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع با اعتبار دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در مجموعه پردیسان قائم، مجاور مرقد سردار حاج قاسم سلیمانی احداث شده است و ظرفیت پذیرش ۴۰۰ خانم و آقا را داراست و برای استراحت زوار پیش بینی شده است.

پیشنهاد فر نیوز
بیش از ۵ هزار محصول فن‌آوری در حوزه سلامت تولید شده است

محسن دولت‌آبادی مسئول مرکز نیز می‌گوید: اقامتگاه امام حسن مجتبی علیه السلام دارای محوطه و یک طبقه فوقانی است که به همت خیریه امام حسن مجتبی علیه السلام با همکاری هیئت‌های مذهبی مجمع دل‌سوختگان حضرت زهرا سلام الله علیها رفسنجان و هیئت محبان حضرت رقیه سلام الله علیها راه اندازی شده است.

وی ادامه می‌دهد: این مرکز ظرفیت استراحت برای ۱۳۰ خانم و ۲۷۵ آقا را دارد و دارای تعدادی سرویس بهداشتی مجزا برای زنان و مردان، آشپزخانه صنعتی، سوئیت، اتاق پزشک و بخش نگهبانی است و می‌تواند در ایام سالروز شهادت سردار به زوار خدمات مطلوبی ارائه دهد.

کد خبر 700121