کسب درآمد جدید ایلان ماسک / فروش نام کاربری ایکس از ۵۰ هزار دلار

طبق گزارش‌های اخیر، ایلان ماسک قصد دارد توییتر سابق را به یک پلتفرم مالی همه کاره تبدیل کند که تمامی حوزه‌های مالی را در بر بگیرد. ایلان ماسک، کارآفرین و مدیرعامل شرکت‌هایی همچون تسلا، اسپیس‌ایکس و بورینگ کمپنی، از طریق فروش خودروهای الکتریکی، ارسال ماهواره‌ها به فضا و ساخت تونل‌های زیرزمینی، به شدت درآمدزایی می‌کند، اما به همین میزان قانع نشده و هر روز راهی جدید برای کسب درآمد پیدا می‌کند.

ایکس (توییتر سابق) فروش نام‌های کاربری استفاده‌نشده را آغاز کرد؛ حساب‌هایی که بیشتر آنها را ایلان ماسک قبلاً علامت‌گذاری کرده بود.

به‌گزارش فوربز، تیم Handle در ایکس کار روی بازارچه‌ی فروش نام‌های کاربری ویژه را که بلااستفاده مانده‌اند، آغاز کرد. در برخی موارد شروع قیمت برای خرید این نام‌ها از ۵۰ هزار دلار شروع می‌شود.

شایعات مربوط به فروش نام‌های کاربری ویژه در ایکس از ماه‌ها قبل منتشر شد. اوایل نوامبر ۲۰۲۲، ماسک در این پلتفرم اجتماعی اعلام کرد تعداد زیادی از نام‌های کاربری خاص را ترول‌ها و ربات‌ها دراختیار دارند و سعی می‌کند چنین مواردی را برای ثبت مجدد آزاد کند.

طبق گزارش‌های ماه ژانویه‌، کارمندان پلتفرم ایکس قبلاً بحث‌هایی درمورد فروش نام‌های کاربری در این شبکه‌ی اجتماعی انجام دادند و ماسک با انتشار پستی اعلام کرد به‌زودی ۱٫۵ میلیارد نام کاربری را آزاد خواهد کرد. این پلتفرم پاکسازی حساب‌های غیرفعال و تحت اختیار ربات‌ها را از ماه می‌آغاز کرد.

در قوانین ایکس آمده است حساب‌های کاربری‌ای که قصد دارند نام خود را همچنان حفظ کنند باید هر ۳۰ روز حداقل یک‌بار وارد سیستم شوند.