کنایه روزنامه اسپانیایی به سادیو مانه

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، سادیو مانه که روزگاری شانس دریافت توپ طلا بود راهی لیگ حرفه‌ای عربستان شد. یک سال از دوم شدن مانه در کسب جوایز توپ طلای ۲۰۲۲ نگذشته که او تصمیم به حضور در لیگ عربستان گرفته است.

این بازیکن سنگالی بایرن‌مونیخ را به مقصد عربستان ترک کرد و از فصل جدید در النصر عربستان بازی خواهد کرد. لیگ عربستان روزبه‌روز ستاره‌های بیشتری را جذب می‌کند و توانسته فاصله‌اش را با لیگ‌های برتر اروپایی کاهش دهد. سقوط فوتبالی این بازیکن آفریقایی زمانی آغاز شد که او پس از شش فصل بازی در بالاترین سطح، دوران حضورش در لیورپول را به پایان رساند. او یک چالش جدید می‌خواست و بایرن را انتخاب کرد. یک فصل بعد مشخص شد که این انتقال کار درستی نبود.

جایگزین لواندوفسکی شد

مانه تحت هدایت یورگن کلوپ همه چیز را به دست آورد اما او می‌خواست مسیر جدیدی را در حرفه‌اش در پیش بگیرد و بایرن نیز باید جای خالی روبرت لواندوفسکی را در خط حمله‌اش پر می‌کرد. لیورپول ۳۲ میلیون یورو برای فروش مانه دریافت کرد.

سقوط سادیو مانه

دوران مانه در بایرن اصلا خوب نبود. ۱۲ گل در ۳۸ بازی در این باشگاه آلمانی عملکرد ضعیفی محسوب می‌شود. او فصل قبل با هم‌تیمی‌اش، لروآ سانه نیز درگیر شد. مصدومیت نابهنگام هم باعث شد او جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را نیز از دست بدهد. یک سال وحشتناک در کل.

پیوستن به کریستیانو رونالدو در النصر

از فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ که مانه در کنار محمد صلاح (لیورپول) و پیر امریک اوبامیانگ (آرسنال) با ۲۲ گل بهترین گلزن لیگ برتر شد، مدت‌ها گذشته است. آن زمان مانه در میان بهترین مهاجمان اروپا قرار داشت و با صلاح و روبرتو فیرمینو مهره کلیدی در خط حمله لیورپول بود. او در موفق‌ترین دوره‌اش یعنی اواخر سال ۲۰۱۹، ۱۵۰ میلیون یورو قیمت داشت و اکنون قیمت این مهاجم سنگالی بیش از ۲۰ میلیون یورو است. با حضور کریستیانو رونالدو در النصر، او در لیگ جدیدی به دنبال افتخار خواهد بود اما فوتبال اروپا هنوز خیلی جلوتر از عربستان است و مانه باید با این حقیقت کنار بیاید که دیگر مثل قبل نیست.

النصر برای راضی‌کردن مانه به عقد قرارداد پیشنهاد دستمزد ۴۰ میلیون یورو در سال را به این بازیکن داد. او چهارمین خرید بزرگ و سرشناس النصر در تابستان است. این باشگاه عربستانی پیش از این هم با مارسلو بروزوویچ، سیکو فوفانا و الکس تلس قرارداد امضا کرد. این تیم ستاره‌های دیگری مثل کریستیانو رونالدو، تالیسکا و داوید اوسپینا را هم در اختیار دارد.

انتهای پیام

نوشته کنایه روزنامه اسپانیایی به سادیو مانه اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.