گالتیه روی نیمکت الدحیل

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت voetbalzone هلند، کریستف گالتیه سرمربی جدید الدحیل قطر شد. این خبر را فابریتزیو رومانو، خبرنگار ایتالیایی حوزه نقل و انتقالات اعلام کرد.

این مربی فرانسوی ژوئیه گذشته از پاری‌سن‌ژرمن کنار گذاشته شد و از آن زمان تاکنون بدون باشگاه بوده است. او در الدحیل جانشین هرنان کرسپو خواهد شد که به تازگی از سمتش اخراج شد. این باشگاه قطری پس از پنج بازی با ۱۰ امتیاز در جایگاه چهارم لیگ قطر قرار دارد.

گالتیه روز جمعه وارد قطر شد تا قراردادش بسته شود. این کارشناس بازار نقل و انتقالات می افزاید: حضور در تیم الدحیل شروع فصل جدیدی در حرفه او پس از لیل و پاری‌سن‌ژرمن است.

کرسپو اوایل هفته جاری پس از شکست یک بر صفر مقابل پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا از سرمربیگری الدحیل برکنار شد. این مربی ۴۸ساله آرژانتینی از مارس ۲۰۲۲ سکان هدایت این باشگاه قطری را برعهده داشت.

کریستف گالتیه پیش از این سکان هدایت سن‌اتین، لیل، نیس و پاری‌سن‌ژرمن را بر عهده داشت. این مربی به دلیل حذف مقابل بایرن‌مونیخ در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا باعث ناامیدی سران پاریسی شد. گالتیه در نهایت دو قهرمانی در فصل گذشته کسب کرد. علاوه بر سوپرکاپ فرانسه، او توانست عنوان قهرمانی لوشامپیونه را نیز به دست آورد. پاری‌سن‌ژرمنبا او یازدهمین قهرمانی تاریخ باشگاهش را به دست آورد. با این حال، این برای مالکان قطری پاری‌سن‌ژرمن کافی نبود و او برکنار شد و لوئیس انریکه جانشینش شود.

انتهای پیام

نوشته گالتیه روی نیمکت الدحیل اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.

پیشنهاد فر نیوز
فودن عصای دست گواردیولا در روز غیبت هالند