گِره ای که تنها به دست شهردار باز می شود

آبی که از آن تحت عنوان مایه حیات یاد می شود بستر جذابی برای انواع ورزش های مفرح شناخته می شود. ورزش هایی که همواره در سطوح حرفه ای ورزشکارانی را در دل خود پرورش داده و به دنیای قهرمانی معرفی نموده است!
طیف وسیعی از ورزش های وابسته به آب ذیل هیات های دریایی و ساحلی، قایقرانی، نجات غریق، تری اتلون و… از چنان ظرفیتی برخوردارند که می تواند زمینه جذب جوانان زیادی را فراهم نموده تا علاوه بر شور و نشاط اجتماعی، بستر مناسبی برای کشف استعدادها و پرورش ورزشکاران حرفه ای در این رشته ها باشد.
در کرمانشاه بالغ بر ۵۰۰ ورزشکار رسمی و با پتانسیل شناسایی و جذب جمعیتی به مراتب بیشتر، در این رشته های ورزشی به فعالیت مشغول می باشند که متاسفانه به دلیل فقدان فضای آبی مناسب در داخل شهر ناگزیر رنج سفر به جان خریده، جان را در جاده های طولانی به خطر می اندازند تا عشق و علاقه ی خود را در آب های آزاد، دریاچه ها و سدهای استان دنبال نمایند!
از اینرو فقدان فضای آبی مناسب شهری به عنوان بزرگترین چالش پیش روی علاقمندان به ورزش های آبی و گره ای بزرگ سر راه ورزشکاران حرفه ای این رشته ها شناخته می شود.
این در حالی است که کرمانشاه از گذشته دارای دریاچه مصنوعی بزرگی در محل شهربازی می باشد که مناسب این ورزش ها بوده اما در سال های اخیر همچون خود شهربازی به تعطیلی کشیده شده و فاقد آب و غیر قابل استفاده می باشد!
در این شرایط گره بوجود آمده در کار هیات های ورزش های آبی تنها با دستانِ شهردار کرمانشاه باز شدنی است.
نادر نوروزی می تواند با آبگیری دریاچه مصنوعی شهربازی رونقی دوباره به رشته های ورزشی وابسته به آب داده و همزمان با ایجاد بستر مناسبی برای گردشگری شهری نشاط اجتماعی را افزایش دهد.

نوشته گِره ای که تنها به دست شهردار باز می شود اولین بار در پایگاه خبری چویر نیوز. پدیدار شد.