گیلانیان با نگاه بین المللی در راهپیمایی با شکوه ۱۳ آبان حضور می یابند

گیلانیان با نگاه بین المللی در راهپیمایی با شکوه ۱۳ آبان حضور می یابند

امام جمعه موقت رشت گفت: مردم گیلان امسال با نگاهی بین المللی در راهپیمایی روز ۱۳ آبان حضور می یابند و با شعارهای کوبنده بغض دیرینه خود را نسبت به استکبار جهانی بویژه آمریکا نشان می‌دهند.

به گزارش ایمنا، حجت الاسلام صفر قربان‌پور در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نمازجمعه رشت اظهار کرد: نظام سلطه استکباری به ویژه آمریکا در دوران اخیر برای به دست آوردن منافع متعدد اقتصادی، پایگاه‌های نظامی و هر آنچه به منافعشان مرتبط است، تلاش می‌کند؛ به یقین این برنامه‌ریزی در سال‌های گذشته خاصه با تناسب نگاه به ایران برنامه‌ریزی و عملیاتی شده است؛ بر همین اساس دشمنی و بغض از آمریکا در مردم مانهفته است و در دستان و مشت آنان ظهور پیدا می‌کند.

وی افزود: استکبار جهانی به ویژه آمریکا طراحان تحقیر ملت‌ها در عالم هستند؛ آنها برای چپاول منافع کشورها چه اسلامی و چه غیر اسلامی به دلیل احاطه‌ای که دارند اقداماتی انجام داده و می‌دهند و سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی را با تعریف خود به وجود می‌آورند.

خطیب جمعه رشت خاطرنشان کرد: قواعد این نهادها و سازمان‌های خود ساخته را نیز خودشان تنظیم و طراحی می‌کنند و با نگاه جلب منافع خود آنها را به وجود می‌آورند؛ به دلیل نیاز به نیروهای مرتبط در مراکز علمی و دانشگاهی برای افرادی هزینه می‌کنند؛ مزدورانی تربیت می‌کنند که عامل حلقه به گوش آنان باشند تا آنچه نظام سلطه می‌خواهد تضمین کنند.

حجت الاسلام قربان‌پور تصریح کرد: در ایران اسلامی ما آنها در سنوات بسیار دور قبل از انقلاب در مراکزی چون مجالس شورا، سنا، دانشگاه‌ها مراکز نظامی و انتظامی دخالت کرده و نفوذ مستقیم و غیرمستقیم داشتند؛ نیروها و افرادی تربیت کردند و توانستند از جهات گوناگون اقدامات خاص خود را انجام دهند و هرکجا که آشکارا فرصتی شد به میدان آمدند.

وی ادامه داد: در برخی مراکز ما نفوذ مستقیم و غیرمستقیم داشتند و در بعد از انقلاب اسلامی جاسوس‌ها را به میدان آوردند؛ لذا چرایی دشمنی آمریکا به این مسائل باز می‌گردد و خوشبختانه انقلاب اسلامی این منافع را قطع و دست آمریکا را کوتاه کرد.

پیشنهاد فر نیوز
دستور مهم ابراهیم رئیسی به وزارت اقتصاد

وی افزود: به همین دلیل مردم ما قطعاً بارها و بارها این دشمنی را دیده اند و این بغض را در گلو دارند؛ به همین دلیل است که باید به راهپیمایی ۱۳ آبان امسال نگاه ویژه داشت؛ لذا از همه مردم شریف گیلان در شرایط کنونی دوران امروز می‌خواهیم با تمام توان و با دیدگاه بین‌المللی در راهپیمایی حضور یابند و با شعارهای کوبنده بغض خود را یک بار دیگر از استکبار جهانی بویژه آمریکا نشان دهند.

حجت الاسلام قربان پور ضمن تقدیر از صبر مردم فلسطین و جبهه مقاومت گفت: هزاران آفرین به فلسطین، جبهه مقاومت و غزه که زیر آوارها، بمب باران‌های سنگین و آنچه استکبار جهانی بر علیه آنها به کار گرفته به شهادت می‌رسند؛ تحمل می‌کنند اما صحنه مبارزه را ترک نمی‌کنند.

وی ادامه داد: ما با تمام وجود ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی حمایت خود را از رزمندگان غزه و جبهه مقاومت اعلام می‌کنیم و یقین داریم این نحوه عملکرد و دفاع جبهه مقاومت و خاصه حماس کتاب درس خواهد شد.
وی با ابراز امیدواری در خصوص شکست اسرائیل خطاب به کشورهایی که رفتار منافقانه دارند و از سویی ابزار دشمن را تهیه می‌کنند و از سوی دیگر ژست حمایت از مردم غزه و فلسطین را می‌گیرند، گفت: به پسا اسرائیل فکر کنید و بیش از این آبروی نداشته خود را نریزید.

امام جمعه موقت رشت به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد و افزود: اصل موضوع خدمت به مردم است؛ مردم انتظارات به حقی دارند که ذائقه شأن باید به عدالت شیرین شود.

پیشنهاد فر نیوز
تصاویر/ پنجشنبه های شهدایی

حجت الاسلام قربان‌پور بر همراهی سه قوه در بحث زدودن موانع از پیش روی توسعه گیلان تاکید کرد و گفت: مدیران کارآمد باید به دو بال تخصص و تعهد آراسته باشند تا بتوانند گره از مشکلات استان بگشایند زیرا گیلان دارای شرایط خاصی است و باید در جذب اعتبارات ملی تلاش شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به آتش سوزی امروز در یک کمپ ترک اعتیاد در لنگرود اشاره کرد و ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدیده گفت: دستور پیگیری از سوی مقامات صادر شده و امیدواریم رسیدگی به این موضوع با درایت و صبر خانواده‌های داغدار سرعت یابد.

منبع: ایرنا

کد خبر 701261