۱۵۰۰ میلیارد تومان طرح اقتصادی طی هفته اخیر به بانک‌های کرمانشاه معرفی شده است

۱۵۰۰ میلیارد تومان طرح اقتصادی طی هفته اخیر به بانک‌های کرمانشاه معرفی شده است

استاندار کرمانشاه گفت: از هفته گذشته تاکنون بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان طرح‌های اقتصادی و اشتغالزایی برای دریافت تسهیلات از محل تبصره ۱۸ به بانک‌های استان معرفی شده که با این رقم ظرفیت معرفی شده استان احیاء شد، اما باید بانک‌ها سرعت خود را برای پرداخت این تسهیلات افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، محمد طیب صحرایی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که _پنچ شنبه، بیست‌ویکم دی_ با حضور معاون اقتصادی استانداری و سایر اعضا در محل سالن شهدای دولت برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد اشتغال پایدار، مولد و مفید از راهبردهای اساسی در استان است و تمام مدیران استان باید در این زمینه تلاش مضاعف داشته باشند.

وی با تاکید بر تلاش مدیران بانک‌ها برای تسریع در پرداخت تسهیلات سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی در استان افزود: بعضی از بانک‌ها در زمینه پرداخت تسهیلات عملکرد خوبی دارند، اما بعضی از بانک‌ها در این زمینه عملکرد خوبی ندارند؛ از این رو تا پایان هفته آینده به بانک‌های کم کار مهلت می‌دهیم که خود را به دیگر بانک‌ها برسانند و اگر این اتفاق پیدا نکند حتماً گزارش اعلام‌عدم رضایت چنین بانک‌هایی به رئیس جمهور محترم، معاون اول محترم رئیس جمهور و بانک مرکزی منعکس خواهد شد.

استاندار کرمانشاه گفت: از هفته گذشته تاکنون بیش از ۱,۵۰۰ میلیارد تومان طرح‌های اقتصادی و اشتغالزایی برای دریافت تسهیلات از محل تبصره ۱۸ به بانک‌های استان معرفی شده و زمینه و بستر برای فعالیت و تلاش بیشتر برای کمک به روند اشتغالزایی در استان فراهم است.

وی با بیان اینکه بانک‌ها باید سرعت پرداخت تسهیلات سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی را افزایش دهند و از جلسات بعدی مبنای کار، میزان پرداخت‌ها از سوی بانک‌ها خواهد بود، اظهار داشت: تأخیر در پرداخت تسهیلات از هیچ بانکی پذیرفته نخواهد بود، زیرا هدف از تشکیل بانک‌ها کمک به رونق و رشد اقتصادی است.

صحرایی بیان داشت: بانک‌ها باید تلاش کنند که سرعت پرداخت تسهیلات سرمایه‌گذاری، تبصره ۱۸ و مشاغل خانگی را افزایش دهند و میزان تلاش بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات، در جلسات بعدی این کارگروه رصد خواهد شد.

وی گفت: با جذب تسهیلات فعلی، باید خود را برای جذب تسهیلات جدیدتر آماده کنیم زیرا استان زمینه بسیاری برای کار کردن و فعالیت دارد.

استاندار کرمانشاه همچنین بر پیگیری لازم در راستای تهیه طرح جامع گمرک خسروی تاکید کرد.

کد خبر 719333

  • اجاره تخت بیمارستانی
  • بوستر پمپ آبرسانی