۲ پروژه ملی ورزش کرمانشاه به بخش خصوصی واگذار می‌شود

منوچهر حاتمی امروز(۲۲ مرداد) با حضور در دفتر ایسنا در کرمانشاه، بااشاره به آخرین وضعیت ورزش قهرمانی استان، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ورزشکاران کرمانشاهی موفق به کسب ۴۵ مدال رنگارنگ در رقابت‌های جهانی، بین المللی و آسیایی شده‌اند.

وی افزود: همچنین طی ماه‌های گذشته میزبانی شش اردوی تیم ملی را در کرمانشاه داشته‌ایم که میزبانی این تعداد اردو در چنین بازه زمانی بی‌سابقه بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه تصریح کرد: میزبانی این اردوها زمینه را برای ارتقای آمادگی ورزشکاران ما بالا می برد و به افزایش بار فنی آنها کمک می‌کند.

به گفته این مسئول، طی این مدت کرمانشاه میزبانی ۱۸ مسابقه قهرمانی کشور را هم داشته است.

۲ پروژه ملی ورزش کرمانشاه به بخش خصوصی واگذار می شود

حاتمی در ادامه در خصوص پروژه های ملی ورزش کرمانشاه که از حدود ۱۶ سال پیش کلنگ زنی شده و همچنان نیمه کاره مانده اند نیز گفت: این دو پروژه شامل استخر قهرمانی و سالن شش هزار نفری واقع در دهکده المپیک کرمانشاه در حال حاضر حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تکمیل آنها اعتبارات بسیار بالایی می خواهد.

وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه استخر قهرمانی را ۹۰ میلیارد تومان و برای پروژه سالن ۶۰۰۰ نفری ۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: باتوجه به محدود بودن منابع دولتی و از طرفی رویکرد جدید وزارتخانه مبنی بر واگذاری پروژه های ورزشی به بخش خصوصی، در نظر داریم این پروژه ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: حتی اگر این دو پروژه با اعتبارات دولتی تکمیل و به بهره برداری برسند، هزینه تعمیر و نگهداری آنها بسیار بالا خواهد بود، لذا در شرایط فعلی اولویت با واگذاری آنها به بخش خصوصی است و سازوکارهای آن هم در حال انجام است.

حاتمی در ادامه به وجود ۴۰ پروژه نیمه تمام دیگر در استان اشاره و اظهار کرد: ظرف چندماه آینده تعدادی از این پروژه‌ها همچون هشت زمین چمن مصنوعی افتتاح خواهند شد و تاپایان سال هم برخی پروژه‌های دیگر مانند پیست دوچرخه سواری و کانوپولو تکمیل می‌شوند.

۲ پروژه ملی ورزش کرمانشاه به بخش خصوصی واگذار می‌شود

چه تعداد ورزشکار کرمانشاهی به هانگژو اعزام می شود؟

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص تعداد ورزشکاران کرمانشاهی اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو هم گفت: هر چند در ابتدا پیش‌بینی کرده بودیم حدود ۱۷ ورزشکار کرمانشاهی به بازی‌های آسیایی اعزام شوند، اما بنا به دلایلی شاید نیمی از این اعزام‌ها را داشته باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تاکید کرد: کمیته ملی المپیک رویکرد اعزام کیفی تیم ها را به بازی‌های آسیایی در پیش گرفته و در این راستا اعزام تعدادی از رشته‌ها که ما در آنها نمایندگان خوبی داریم، حذف شده‌اند.

وی افزود: این مسئله باعث شده تا تعداد ورزشکاران کرمانشاهی که شانس اعزام به بازی های آسیایی را داشتند کاهش پیدا کند، با این حال در حال حاضر در برخی رشته ها همچون کاراته، تکواندو، پینگ پنگ، واترپلو و کبدی شانس اعزام ورزشکاران ما وجود دارد.

درخواست برگزاری مجمع فوق‌العاده یک هیات را به دلیل کم کاری داده‌ایم

مدیرکل ورزش و جوانان استان در ادامه در خصوص نظارت بر عملکرد هیات‌های ورزشی در استان هم گفت: از هفت ماه پیش که این مسئولیت را برعهده گرفتم، تیم‌هایی را برای بررسی و نظارت بر عملکرد هیات های ورزشی استان تشکیل دادیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین نشست هایی را به صورت جداگانه با هرکدام از هیات های ورزشی داشتیم و از آنها خواستیم تا برنامه و تقویم ورزشی خود را ارائه دهند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: تقسیم اعتبارات هم بین هیات های ورزشی براساس عملکرد آنها بوده، به گونه‌ای که هر هیاتی عملکرد مناسبی داشته باشد، اعتبارات بیشتری گرفته و حمایت بیشتری از آن هیات خواهیم کرد.

این مسئول با بیان اینکه تاکنون به تعدادی از هیات‌های ورزشی استان به دلیل کم کاری هایی که داشته اند، اخطار داده شده، افزود: هیات نابینان هم به دلیل کم کاری تاکنون سه بار اخطار گرفته و با توجه به تداوم کم‌کاری‌ها از فدراسیون درخواست برگزاری مجمع فوق‌العاده برای تعیین تکلیف این هیات کرده‌ایم.

انتهای پیام

نوشته ۲ پروژه ملی ورزش کرمانشاه به بخش خصوصی واگذار می‌شود اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.