۵ درصد اعتبارات به موضوعات‌ مدیریت بحران شهرها اختصاص می‌یابد

۵ درصد اعتبارات به موضوعات‌ مدیریت بحران شهرها اختصاص می‌یابد

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد با اشاره به اختصاص ۵ درصد اعتبارات به موضوعات‌ مدیریت بحران براساس سیاست‌های اجرایی بخشنامه بودجه شهرداری‌ها گفت: این اعتبار با برنامه‌ریزی دقیق می‌تواند تأثیر بسزایی در افزایش ایمنی در شهرها داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از یزد به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، محمدعلی ملک زاده در نشستی که با حضور شهرداران، رؤسای شورای اسلامی شهر و دبیران مدیریت بحران فرمانداری‌ها برگزار شد اظهار کرد: هرچند مخاطرات طبیعی همچون زلزله و سیل بعضاً آنی و نادر هستند اما عدم آمادگی و اقدامات پیشگیرانه خسارات جبران ناپذیری را به زیرساخت‌های شهری و سرمایه‌های شهروندان وارد می‌کند.

وی ادامه داد: رعایت اصول شهرسازی و دقت در اجرای طرح‌های دفع آب‌های سطحی، حفظ حریم و بستر رودخانه‌های فصلی، توجه به سازه‌های حفاظتی شهرها همچون سیل بندها، داشتن طرح‌های مدیریتی مقابله‌ای و استفاده از ظرفیت‌های مردمی در شرایط اضطرار از مهمترین اولویت‌های مدیریت بحران در شهرهاست.

دبیر ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان افزود: انتظار داریم پیوست کاهش خطر در تمامی طرح‌های اجرایی شهرداری‌ها مد نظر قرار گیرد تا ضمن افزایش ایمنی، سرمایه شهروندان نیز حفظ گردد.

ملک زاده ادامه داد: شهرداران نقش‌های مهمی در مدیریت شهر بر عهده دارند اما این نباید موجب غفلت از نقش مدیریت بحران آنها شود.

وی افزود: تجربه دو سیل سال گذشته با خسارتی بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان، توجه جدی مسؤلین و مردم را به اهمیت جایگاه مدیریت بحران جلب کرد و این دغدغه باید جدی دنبال شود.

مدیرکل مدیریت بحران با اشاره به ارزیابی‌های صورت گرفته از خسارت وارد شده به شهر گفت: ده‌ها تجربه از سیل سال گذشته به عنوان تکلیف به دستگاه‌ها از جمله شهرداری‌ها ابلاغ شده است که انتظار داریم با جدیت پیگیری شود.

وی با اشاره به اختصاص ۵ درصد اعتبارات به موضوعات مدیریت بحران در شهرها گفت: با توجه به سیاست‌های اجرایی بخشنامه بودجه شهرداری‌ها، برنامه‌ریزی دقیق می‌تواند تأثیر بسزایی در افزایش ایمنی در شهرها داشته باشد.

کد خبر 709952